bas

UYARI:  Sağlık ile ilgili dosyaları oluyacaklar, uyarılar  bölümünü okumadan siteye giriş yapmayınız. Devamı için tıklayınız...


>  Ana sayfa
> Doktor dosyaları
> Hasta dosyaları

 

> İzmir dosyaları
> Turkish HeritageKosova - Ulusal Kahraman Bill Clinton

Şimdi gelelim Bill Clinton meselesine. İç savaş bitttikten sonra Kosova Cumhuriyetinin kuruluşu, Bill Clinton' ın başkanlığı sırasında ve onun aşırı gayreti ile olmuş. Bu neden ile kendisini çok seviyorlar. E, bu kadar sevilen biri için ne yaparsınız, hemen bir meydan yapar ve içine heykelini kondurursunuz. Onlar da öyle yapmış. Başkent' leri Priştinada Bill Clinton meydanı ve bu meydan da da Bill Clinton heykeli var (Resim 1). Bir Amerikan başkanının bir başka ülkede bu kadar meşhur olup sevileceği hiç aklıma gelmezdi.

clin2

Buraya kadarolan bölüm işin tarihsel yönü. Bu heykelden yaklaşık 25-30 metre sonra gözümüze bir tabela ilişiyor. Bu tabela, ana cadde üzerinde şık bir bayan giyim mağazası. Bilin bakalım ismi ne ?. Buraya yakışan bir mağaza ismi, HILLARY. (Resim2). İnsan oğlunun ticari zekası ne kadar mükemmel !. Kosova' lılar Bill Clinton' un eşinide es geçmemişler.

clin1


Diğer Anılar ve yerler dosyası için tıklayınız............


Öneri, katkı ve eleştirileriniz için

oskocana@yahoo.com.tr   adresine yazabilirsiniz.

14 Mart 2017

Osman Koçanaoğulları - İZMİR

 

COPYRIGHT   2014    Dr. Osman Koçanaoğulları    İZMİR