bas

UYARI:  Sağlık ile ilgili dosyaları oluyacaklar, uyarılar  bölümünü okumadan siteye giriş yapmayınız. Devamı için tıklayınız...


>  Ana sayfa
> Doktor dosyaları
> Hasta dosyaları

 

> İzmir dosyaları
> Turkish HeritageBasmane 1297 - 1298 sokak eski evleri

Aşağıda, bu iki sokakta bulunan eski evleri çizdim. Numaralamadığım evler, benim çocukluk ve ilk gençlik Osmanlı döneminden  kalma evlerdi. Numaralamadığım evler, muhtemelen Cumhuriyert sonrası eskilerin yıkılıp yenilerinin yapıldığı evlerdir. Daha modern mimari göstermektedirler.

Eski evlerin eski sahiplerini bilirim. Bu ailelerin ya çocukları ( ortalama yaşları 70 ve üzeridir herhalde) ya da torunları hayatta olabilir. Bir bölümününü halen tanırım, görüştüklerim var. Bu binaların el değiştirdiğini bilmiş olsam, eski sahiplerinin kim olduğunu da yazardım. Ancak el değiştirip değiştirmediklerini bilmediğimden, kimlere ait olduğunu isim olarak yazmayı doğru bulmam. Numaralı ya da numarasız evlerde kimlerin oturduğu liste, belki ileride bir araştırmacı tarafından kullanılabilir düşüncesi ile kendi arşivimde kayıtlı. Dosyayı okuyanlar, bbeni mazur görürler her halde. Herahngi bir şekilde, bu dosyayı okuyan ve bu evlerden birisinin şu andaki eski sahiplerinden birisi ise ve bana mail ile iletirse, dosyaya ekleme yaparım.


1297-98ev

Eleştiri, hata ve katkılarınız için

oskocana@yahoo.com.tr   adresine yazabilirsiniz.

14 Mart 2017

Yeni dosyalar yazıldıkça siteye eklenecektir.

Dr. Osman Koçanaoğulları - İZMİR

Beyin - Omurilik - Sinir cerrahıCOPYRIGHT   2014    Dr. Osman Koçanaoğulları    İZMİR