baslik

UYARI:  Uyarılar  bölümünü okumadan siteye giriş yapmayınız. Devamı için tıklayınız...


>  Ana sayfa
> Doktor dosyaları
> Hasta dosyaları

 

> İzmir dosyaları
> Turkish Heritage


Siyatik ağrısı Tedavisi

İlaçlar, istirahat, alternatif yöntemler ile ilgili bilinmesi gerekenler bu dosyanın içeriğidir..

Tedavide mucize yöntemler ve mucize yaratan kişiler yoktur. Tedavi, nedene göre şekillendirilir. Uygulanan tedaviler dünyanın her yerinde aynıdır ve asla mucizeler yaratmazlar.  
İlaç kullanımı  
Kimyasal yapıları ile etki mekanizmaları aynı veya benzer olan ancak piyasa isimleri farklı olan birden fazla ilacın birlikte kullanılmasının size getireceği ek yarar yoktur. Bu kullanım şekilleri, doz aşımları nedeni ile zararlı da olabilir. Ara sıra gördüğümüz bu uygulamadan uzak durmalısınız.
Yatak İstirahati
Ağrı, siyatik sinir veya dallarının kalçadan ayağa kadar geçtiği yol üzerinde sıkışmasına bağlı değil ise  genellikle siyatik siniri oluşturan sinir köklerine olan bası nedeni ile ortaya çıkar. Bunlarda bel fıtığı, dar kanal, kireçlenme gibi hastalıklardır. Neden temelde mekaniktir. Bu nedenle kişisel olarak yatak istirahatının gerekliliğini düşünenlerdenim.  Bu düşünceye karşı olanlar da bulunmaktadır.
Alternatif yöntemler
Ağrı nedeni kesin olarak ortaya konulmadan bu yöntemlere baş vurmamanız önerilebilir. Zarar görebilirsiniz (Alternatif yöntemler)

Siyatik ağrısı ile ilgili diğer dosyaları görmek için  TIKLAYINIZ 

 11 Aralık 2013  

Dr. Osman Koçanaoğulları - İZMİR

Beyin - Omurilik - Sinir cerrahı


COPYRIGHT   2014    Dr. Osman Koçanaoğulları    İZMİR