baslik

UYARI:  Uyarılar  bölümünü okumadan siteye giriş yapmayınız. Devamı için tıklayınız...


>  Ana sayfa
> Doktor dosyaları
> Hasta dosyaları

 

> İzmir dosyaları
> Turkish HeritageHasta dosyaları hakkında

Sitemiz, çok uzun bir zaman dilimi içerisinde, sorduklarınız ve anlattıklarınız temel alınarak yazıldı. Anlatılanlar ve sorulanlar, önemli derecede eksik ve yanlış bilgiye sahip olduğunuzu gösteriyor. Site, temelde bu eksik ve yanlış bilinenleri irdelemektedir.
Site içerisinde bel, kol, boyun, siyatik ağrısı, bel ve boyun fıtığı, bel ve boyun dar kanal ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler, diğer sitelerden alışık olduğunuz tipte değildir. İçinde bulunduğunuz site, geniş tıp bilgileri sunmaz. Bu nedenle site içerisinde; anatomi (vücut yapısı), hastalıkların oluş mekanizmaları, muayene bulgularının ne anlama geldiği gibi geniş tıp bilgileri yoktur. Bunlar; profesyonel sağlık çalışanlarını ilgilendiren konulardır. Bunları öğrenmenin size ilave bir katkısı olduğunu düşünmüyorum. Bunun da ötesinde bunları öğrenmeye çalışırken, öğrenmeniz gereken önemli noktaları gözden kaçırabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiler, sitenin doktorlara yönelik bölümünde bulunmaktadır. Yine de öğrenmek isterseniz bu bölüme bakabilirsiniz.
Site içerisinde, ameliyat sırasında çekilmiş fotoğraf veya video kayıtları yoktur. Bunların, hastalara yönelik hazırlanan bir sitede bulunmasının hastalara nasıl yardımcı olacağını hala anlamış değilim. Sitede, olayların daha kolay anlaşılmasını sağlayacağını düşündüğüm el ile çizilmiş resimler bulacaksınız.
Benim sağlık ile giderek artan kuşkularım var ise sizin de kuşkularınızın  olması doğaldır. Bunun nedenlerini biliyorsunuz. Bunları tartışmak, içinde bulunduğunuz sitenin konusu değildir. 
Sitenin, reklam amacı yoktur, gerek de yoktur. Her ne kadar alan adı uzantısı " com" ise de, sitenin ticari amacı hiç bir şekilde yoktur. Bu nedenle muayenehane telefon ve adresi, randevu bağlantıları, site yazarı ile ilgili bilgiler sitede yoktur. Benim kim olduğumu merak ettiğinizi zannediyorum. 1980 yılında uzmanlık eğitimini tamamlamış bir beyin, omurilik, sinir cerrahıyım.
Herhangi bir meslek dalını ya da sağlık ile ilgili herhangi bir dalı ve kişileri eleştirmek sitenin hiçbir şekilde amacı değildir.
Aklınıza ," neden böyle bir site hazırlıyorsunuz " sorusu gelebilir.
İnandığım bir görevin yerine getirilmesi, sitenin yazılmasındaki tek amaçtır.


 
03 Aralık 2013  

Dr. Osman Koçanaoğulları - İZMİR

Beyin - Omurilik - Sinir cerrahı


COPYRIGHT   2014    Dr. Osman Koçanaoğulları    İZMİR