baslik

UYARI:  Uyarılar  bölümünü okumadan siteye giriş yapmayınız. Devamı için tıklayınız...


>  Ana sayfa
> Doktor dosyaları
> Hasta dosyaları

 

> İzmir dosyaları
> Turkish HeritageBoyun ağrısı tedavisi

Hastalara yönelik bu dosyada ameliyatsız tedavilerden ilaç, boyunluk kullanımı ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Ameliyat nedeni olabilecek veya ilerleyici bir hastalığınız yok ise, ameliyat dışı tedaviler uygulanır. Öncelikle bilmeniz gereken, bu yöntemler içerisinde mucize yaratan tedavi yöntemlerinin olmadığıdır. Tedavi, boyun ağrısı nedeni olan hastalığa yönelik olarak planlanır. Boyun ağrınızın nedeni, kireçlenmeler veya fıtık ise ilaçlar ile boyun ağrınız ortalama 3-4 hafta içerisinde ortadan kalkar. Kullanılan ilaçlar,romatizma ilacı olarak ta bilinen antienflamatuar ilaçlardır. Adale (kas) gevşetici ilaçların, yararlı olabileceğini söyleyenler olduğu gibi, hiçbir yararının olmadığını söyleyenler de bulunmaktadır. İlaç kullanımında, kimyasal yapıları eşdeğer ya da benzer olan, ancak piyasa isimleri farklı olan birden fazla ilacın birlikte kullanılmasının
1- Size ilave bir katkısı olmadığı gibi,
2- Aşırı doz nedeni ile ortaya çıkabilecek yan etkilerden zarar görebilirsiniz.

Boyunluk kullanılmasında karşıt görüşler vardır. Kullanılmasını önerenler olduğu gibi, yaradan çok zararı olduğunu söyleyenler de bulunmaktadır. Boyunluk uzun süre kullanılırsa, boyun kaslarında zayıflama görülür.  Bunun sonucunda tedavi uzar. Boyunluk, boyun bölgesinin sabit tutulmasına yönelik olarak kullanılacak ise kullanılacak olan boyunluk genellikle sert tip olarak seçilir. Amaç, sadece boyun bölgesinin sıcak tutulması nedeni ile kullanılacak ise, boyunluk yerine boyun bölgesine şık bir eşarp bağlamak, sizi daha şık gösterir. (geniş bilgi için tıklayınız...)
Ekzersiz programlarının etkisi, kısa sürede ortaya çıkmaz. Bu yol ile boyun kaslarınız daha güçlü hale gelir.
Alternatif yöntemlere başvurmadan önce doktorunuza danışmanız önerilir. Yöntemlerin zararı olabileceği gibi hiçbir yararı da olmayabilir ( Geniş bilgi Alternatif yöntemler  dosyasındadır.) 

Boyun, kol - omuz - el ağrısı  ile ilgili diğer dosyaları görmek için TIKLAYINIZ .....

Site ile  ilgili düşüncelerinizi, eksiklikleri, var ise hataları, sorularınızı iletmek için 

oskocana@yahoo.com.tr   adresine yazabilirsiniz.

Yeni dosyalar yazıldıkça siteye eklenecektir.

 02 Aralık 2013 

Dr. Osman Koçanaoğulları - İZMİR

Beyin - Omurilik - Sinir cerrahı


COPYRIGHT   2014    Dr. Osman Koçanaoğulları    İZMİR