baslik

UYARI:  Uyarılar  bölümünü okumadan siteye giriş yapmayınız. Devamı için tıklayınız...


>  Ana sayfa
> Doktor dosyaları
> Hasta dosyaları

 

> İzmir dosyaları
> Turkish HeritageBel fıtığı ameliyatı sonrası

Bel fıtığı ameliyatı sonrası, genellikle bir problem görülmez. Uygulanan yönteme bağlı olarak hastalar genellikle bir kaç gün içerisinde sağlıklarına kavuşmuş olarak evlerine dönerler.Çok az görülmekle birlikte ameliyat sonrası bacak (siyatik), bel ağrısı, ayak- bacakta kuvvetsizlik,uyuşukluk, riskler, idrar yapamama, iltihap - mikrop kapma, yapışıklık, komplikasyon, ikinci ameliyat bu ana dosyaya bağlı dosyaların içinde yazılıdır.

Bel fıtığı ameliyatı olan kişilerde, yukarıda yazılı olan korkular ve risk faktörlerinin olduğu bilinen bir gerçek. Bu olaylardan her hangi birini çevresinde ya görüyorlar ya da duyuyorlar. Çok az görülmekle birlikte bu olayların hiç birisi şehir efsanesi değil. Konu çok geniş olduğundan, her bir konu farklı dosyalarda yazılmıştır. Dosyalar hastalar için yazılmıştır. 

1- Başarısız bel ameliyatı, ameliyat sonrası bacak ağrısının geçmemesi veya artması, bacak ve  ayakta kuvvetsizlik gelişmesi, idrar yapamama, kaçırma ve komplikasyonlar ile ilgili konular Ameliyat sonuçları isimli dosyada yazılmıştır. 

2- Ameliyat sonrası Bel fıtığının  nüksü (tekrarlama), Bel fıtığı tekrarlaması dosyasında yazılıdır.

3- İkinci ameliyat, sizlerin korktuğu bir başka olay. Bu konu ile ilgili geniş bilgiler İkinci ameliyat dosyasında bulunmaktadır. 

4- Ameliyat sonrası ameliyat yerinde enfeksiyon çok az görülmektedir. Bu konu ile ilgili bilgiler Ameliyat sonrası iltihaplanma adlı dosyada bulunmaktadır.

Bel fıtığı ile ilgili  diğer dosyaları görmek için TIKLAYINIZ...

Site ile  ilgili düşüncelerinizi, eksiklikleri, var ise hataları, sorularınızı iletmek için 

oskocana@yahoo.com.tr   adresine yazabilirsiniz.

Yeni dosyalar yazıldıkça siteye eklenecektir.

 21  Kasım 2013  

Dr. Osman Koçanaoğulları - İZMİR

Beyin - Omurilik - Sinir cerrahı


COPYRIGHT   2014    Dr. Osman Koçanaoğulları    İZMİR