baslik

UYARI:  Uyarılar  bölümünü okumadan siteye giriş yapmayınız. Devamı için tıklayınız...


>  Ana sayfa
> Doktor dosyaları
> Hasta dosyaları

 

> İzmir dosyaları
> Turkish HeritageBel fıtığı Ameliyatı - Bilinmesi gerekenler

Lomber (lumbal) disk hernisi ameliyatı olmanız gerekiyor mu, ameliyat nedenleri, tipleri ve sonuçları ile ilgili olarak bilmeniz gerekenleri içeren dosyalar

Hasta olarak, duyduğunuz açık ameliyat, kapalı ameliyat,  mikro cerrahi, endoskopik ameliyat, lazer ifadeleri aklınızı karıştırıyor olabilir. Gerçekten ameliyat olmanız gerekiyor mu ?  Ameliyatın olumlu (iyi - başarılı) ve olumsuz (kötü - başarısız) sonuçları nelerdir ? Ameliyat olmanız gerçekten gerekiyor mu ? . Her şeyden önce teşhisiniz doğru mu ?
Uygulanacak ameliyatın tipi ne olursa olsun, ameliyatın olumlu sonuçlanacağı ile ilgili olarak size hiç bir cerrah garanti veremez, vermez, vermemeli.
Bilmeniz gereken önemli noktalardan biri de, ameliyat ile yeni bir dokunun yapılmadığı, gerçekleştirilenin sadece  bozuk ve fıtıklaşmış olan disk dokusunun  çıkarıldığıdır. Bel fıtığı nedeni ile ameliyat olması gerektiği söylenen birçok hasta, yazılı ve görsel basının da etkisi ile kapalı ameliyat peşinde koşmaktadır. Bu konuda hatırı sayılır önemli eksik ve yanlış bilginin varlığı bilinen bir durumdur.
Ameliyat tiplerinin teknik özelliklerini geniş olarak öğrenmenin size pek bir katkısı olmaz. Bel fıtığı dosyalarında, bu konular açıklanmıştır. Liste sayfanın alt bölümünde link olarak verilmiştir. Linki tıkladığınızda görmek istediğiniz dosyaya ulaşabilirsiniz

Bel fıtığı ile ilgili  diğer dosyaları görmek için   TIKLAYINIZ...

 Site ile  ilgili düşüncelerinizi, eksiklikleri, var ise hataları, sorularınızı iletmek için 

oskocana@yahoo.com.tr   adresine yazabilirsiniz.

Yeni dosyalar yazıldıkça siteye eklenecektir.

 22  Kasım  2013  

Dr. Osman Koçanaoğulları - İZMİR

Beyin - Omurilik - Sinir cerrahı


COPYRIGHT   2014    Dr. Osman Koçanaoğulları    İZMİR