baslik

UYARI:  Uyarılar  bölümünü okumadan siteye giriş yapmayınız. Devamı için tıklayınız...


>  Ana sayfa
> Doktor dosyaları
> Hasta dosyaları

 

> İzmir dosyaları
> Turkish HeritageBel ağrısı tedavisi

Bel ağrı nedeni önemli bir hastalık değil ise bel ağrılarının önemli bir kısmı, basit ilaçlar ve bazen de kendiliğinden 4-6 hafta içerisinde geçer.Tedavide mucize yöntemler yoktur. Bu dosyada, bel ağrısı tedavisi ile ilgili bilinmesi gerekenler yazılıdır.

Tedavide mucize yöntemler yoktur.
Bu bölümde, ilaçların piyasa isimleri ile ilgili her hangi bir not yoktur.Tedavide mucize yaratan kişiler de yoktur. Bu tür ilan ve önerileri çok dikkatli bir şekilde araştırmanız önerilebilir.

Tedavi ağrı nedeni olan hastalığa yönelik olarak şekillenir. Ameliyat gereği olmayan bir hastalığınız var ise, antienflamatuar ( sizlerin romatizma ilaçları olarak tanımladığınız ilaçlar) ilaçlar kullanılır. Bu tür ilaçlar, ağrı nedeni olan bel bölgesinde ki mikrobik olmayan iltihabi cevabı düzeltirler. Sonuçta da olay yatışır, ağrınız ortadan kalkar.

Kas gevşeticileri kullanımı konusunda karşıt görüşler bulunmaktadır. Kullanılması gerektiğini söyleyenler olduğu gibi, bir yararının olmadığını ileri sürenler bulunmaktadır.
İlaç kullanımında; piyasa (ilaç kutusu üstünde bulunan isim) farklı olan ancak kimyasal yapıları ve etkileri eşdeğer ya da benzer ilaçların bir arada kullanılmasının ek bir yararı olmadığı gibi doz aşımı nedeni ile zarar görebilirsiniz. Kullanılacak ilaçları kendi bildiğinize göre kullanıyorsanız (bu şekilde kullanmamanız kuvvetle önerilir) benim size önerim, ilaçlarınızın kutularındaki ilaç yapısını okumanızdır.

Belinize süreceğiniz yakıcı kremler, bel bölgesindeki deride ve birazda kas dokusunda kan akımını arttırarak dokuları daha sıcak hale getirir. Ağrınız hafifleyebilir. Bu tür krem veya merhemleri kullanmadan önce ilaç kullanım broşürünü okuyunuz.
Yün korse kullanacak olursanız, bu bölge daha sıcak tutulacağı için kısmi bir rahatlama hissedebilirsiniz. Çelik korse kullanmanız durumunda bel kasları zayıflayacağı için size zararı da olabilir. (geniş bilgi için tıklayınız....)

Bel ağrısı nedeni olan önemli bir hastalığınız yoksa, 1-2 günlük istirahat sonrası aktif olmanız önerilebilir.

Bel ağrısı ile ilgili diğer dosyaları görmek için TIKLAYINIZ.....

 08 Ocak 2014  

oskocana@yahoo.com.tr   adresine yazabilirsiniz.

Yeni dosyalar yazıldıkça siteye eklenecektir. 

Dr. Osman Koçanaoğulları - İZMİR

Beyin - Omurilik - Sinir cerrahı


COPYRIGHT   2014    Dr. Osman Koçanaoğulları    İZMİR