baslik

UYARI:  Uyarılar  bölümünü okumadan siteye giriş yapmayınız. Devamı için tıklayınız...


>  Ana sayfa
> Doktor dosyaları
> Hasta dosyaları

 

> İzmir dosyaları
> Turkish HeritageBel ağrısı (Lumbago) - Doğru Teşhis, Doğru Tedavi

Lumbago, lumbalji, lumbo siyatalji nedir. Bel ağrısının nedenleri, teşhisinde önemli noktalar, BT ve MR gerekli mi ?. Tedavide neler yapılır. Bu konular ile ilgili bilinmesi gerekenler bu dosyalarda bulunmaktadır. 

Soğuk algınlığından sonra en sık rastlanılan sağlık sorunu, bel ağrısıdır. Yaşamınızın  bir bölümünde en az bir kez bel ağrısı geçirmişsinizdir. Bu kadar sık görüldüğü için de, ' bel ağrım var ' dediğiniz anda etrafınızda bulunan kişiler, teşhis ve tedavi konusunda size düşüncelerini açıklar. Anlatılanlar doğru mu ?. Bilgi kaynakları dosyası bu konuda size fikir verebilir.

Bel ağrısında sizin için önemli olan bel ağrınızın önemli bir hastalığa bağlı olup olmadığının ortaya konulması yani teşhistir. Bel ağrısının nasıl oluştuğunu (mekanizmalarını) geniş bir şekilde  öğrenmek, size ilave bir yarar sağlamaz. Sadece aklınızı biraz daha karıştırır. Bel ağrısında uygulanan tedavi yöntemleri standarttır ve özel tedavi şekli içermezler. Bel ağrısı dosyalarında bel ağrısı nedenleri, teşhisi, tedavisi ile ilgili eksik ve yanlış bilinenler ile bilinmesi gerekenler yazılmıştır. Unutmayınız ki; doğru tedavi ancak doğru teşhis ile mümkündür.

Lumbago, Lumbalji, Lumbo siyatalji ifadeleri bir hastalık adı değildir.
Her üç ifade de, bel ağrısı gibi bir hasta şikayetidir. Lumbago ve lumbalji ifadeleri, bel ağrısı ile eş anlamlıdır. Lumbo-siyatalji ifadesi ise, bel ağrısına siyatik ağrısının  eklendiğini gösterir.

Bel ağrısı ile ilgili diğer dosyaları görmek için   TIKLAYINIZ......

Site ile  ilgili düşüncelerinizi, eksiklikleri, var ise hataları, sorularınızı iletmek için 

oskocana@yahoo.com.tr   adresine yazabilirsiniz.

Yeni dosyalar yazıldıkça siteye eklenecektir.

03  Aralık  2013 

Dr. Osman Koçanaoğulları - İZMİR

Beyin - Omurilik - Sinir cerrahı


COPYRIGHT   2014    Dr. Osman Koçanaoğulları    İZMİR